1. Úvod
  2. Půjčovna
  3. Pravidla půjčovny

Pravidla půjčovny | FAQ

Nezávaznou rezervaci je možné provést prostřednictvím rezervačního formuláře. Termín pronájmu je možné dohodnout též emailem na info@obchodpromiminko.cz, nebo osobně na naší prodejně.

V případě potřeby zapůjčení v horizontu několika dnů je nejvhodnější kontaktovat nás prostřednictvím rezervačního formuláře nebo přímo SMS na +420 607 097 343.

Odesláním on-line rezervačního formuláře nebo SMS není uzavírána nájemní smlouva ani tím není činěn veřejný příslib k uzavření smlouvy; vlastní rezervace s přesným termínem Vám bude potvrzena emailem nebo jiným dohodnutým způsobem.

 

 

Dá se nějak rychle zjistit, zda-li je mnou požadovaný předmět k zapůjčení v daný termín dostupné?

Naše webové rozhraní zatím neumožňuje zjistit, zda je v daný termín je předmět dostupný. Hledáme však správný produkt, který by Vám to v budoucnu umožnil. V současné době je možno použít pro ověření dostupnosti webový formulář nebo v případě, že potřebujete zboží zapůjčit v kratším horizontu tří dnů je možné s dotazem na dostupnost zaslat SMS na tel. č. 607 097 343. Oba způsoby jsou vyřizovány v co možná nejkratší době. Nepodaří-li se Vám nás zastihnout na telefonu, jsme pravděpodobně vytíženi a ozveme se Vám jakmile to bude možné. Věříme, že s emailovou popř. SMS korespondencí bude spokojeni.

 

Kdy a kde si mohu zapůjčenou věc vyzvednout?

Po potvrzení rezervace si můžete zapůjčovanou věc vyzvednout kterýkoliv pracovní den v době od 9:00 do 13:00 a 14:00 do 17:00 v naší prodejně v Plzni, V Šipce 3 (mapa). Při převzetí zboží s Vámi budou vyřízeny nezbytné formality (nájemní smlouva, složení vratné kauce, předání zapůjčeného zboží spolu s případným obalem, návodem a seznámení s výrobkem). Individuální domluva při dlouhodobějších pronájmech ohledně vyzvedávání je samozřejmě možná.

 

Co potřebuji pro vyzvednutí zboží?

Zboží je možno vyzvednout pouze fyzicky v naší prodejně, zasílání poštou není možné. Pro uzavření nájemní smlouvy je třeba předložit dva osobní doklady (občanský průkaz + některý z dalších osobních dokladů – řidičský průkaz, pas … Zboží z půjčovny pronajímáme pouze osobám starším 18-ti let. Pro vyzvednutí je třeba mít hotovost pro složení předmětné kauce. Kauci není možné hradit platební kartou ani jinými bezhotovostními způsoby.

 

Kdy a kam musím zapůjčenou věc vrátit?

Zapůjčenou věc je třeba vrátit v daný pracovní den v době od 9:00 do 13:00 a 14:00 do 17:00 v naší prodejně v Plzni, V Šipce 3 (mapa). Při vracení zboží s Vámi budou opět vyřízeny nezbytné formality (prohlídka vráceného zboží, vyúčtování nájemného a vrácení složené kauce). V případě, že bude vráceno zboží později, je i za tento den nebo více dní účtována denní sazba půjčovného; může být rovněž naúčtován sankční poplatek až do výše 50% složené zálohy. Individuální domluva při dlouhodobějších pronájmech ohledně vracení je samozřejmě možná.

 

Je třeba skládat kauci?

ANO, vypůjčitel skládá vratnou kauci v okamžiku uzavření nájemní smlouvy a převzetí zboží. Kauci nelze hradit bankovním převodem ani platební kartou, a musí být složena v hotovosti před převzetím zboží. Potvrzení o uhrazení předmětné kauce je součástí nájemní smlouvy na daný zapůjčený předmět.

 

Kdy mi bude kauce vrácena a v jaké výši?

V případě, že pronajatá věc je vrácena včas a v pořádku, kauce je vyplacena okamžitě v hotovosti oproti vrácenému zboží. Kauce nebude vrácena v plné výši, a to za předpokladu, že zboží bude vráceno poškozené nebo silně znečištěné. V takovém případě bude kauce vrácena ponížena o částku 500,- Kč v případě znečištění. V případě, že zboží bude vráceno nefunkční, zničeno nebo poškození je kauce v plné výši použita na provedení opravy v plné výši, pokud je ohrožena další funkčnost výrobku a oprava je nemožná, je vypůjčitel povinen uhradit celou kupní cenu daného zboží a v tomto případě mu zapůjčený výrobek zůstává ponechán.

 

Kolik a kdy zaplatím za půjčení?

Výše nájemného je stanoveno jako denní sazba uvedená v uzavřené nájemní smlouvě. Nájemné je splatné po ukončení užívání, tedy v okamžiku vrácení zboží.

 

Mohu si půjčenou věc odkoupit?

Ano, pokud budete se zapůjčeným zbožím spokojeni, je možné si od nás zakoupit toto zboží nové, a to za běžnou cenu v našem obchodě. V takovém případě Vám nebude účtováno nájemné za dobu, kdy jste měli zboží zapůjčeno. Zakoupit zboží je však potřeba do 14 dnů ode dne, kdy bylo započato se zapůjčením předmětného výrobku.

 

 

 

O společnosti

ThePay – Platba kartou

Naše kamenná prodejna

Plzeň, V Šipce 670/3

mapa Katka obchod pro miminko Plzeň
Kontakty
Logo
Obchod pro miminko i maminku
Zákaznická podpora
Zákaznická podpora
(Po - Pá, 9 - 17 hod.)
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz