1. Úvod
  2. Výbava
  3. Oblečení

Základní výbava oblečení pro miminko

Jaké oblečení pořídit pro novorozence

Obecně platí, že nově narozené miminko toho v prvních týdnech moc nepotřebuje. Co se oblečení týče je pro novorozence vhodné kupovat oblečení od velikosti číslo 56, očekáváte-li příchod většího miminka, můžeme rovnou začít od velikosti číslo 62. Z menších velikostí miminka velmi rychle vyrůstají, mnohdy je nestihnout ani unosit. Čekáte-li dvojčata nebo narodí-li se miminko předčasně, bude potřeba oblečení již od velikosti 50 nebo ještě menších.


Při pořizování základního oblečení také myslete na roční období, ve které se má miminko narodit a také na období nejméně tří měsíců po narození. V tomto čase určitě nebudete mít čas a mnohdy ani náladu na nějaké nakupování. Je tedy dobré pořídit i několik kousků, které budou větší a budou Vám po ruce až miminko náhle vytáhne a prvotní oblečení mu bude krátké. Při nákupech do budoucna Vám může být nápomocná tabulka dětských velikostí.


Oblečení pro nejmenší děti by se mělo co nejméně oblékat přes hlavu, nejvhodnější jsou různá zavinovací bodýčka, dupačky nebo svetříky či mikiny na zapínání vpředu či na bocích. Výhodou je také, když je možno kalhoty rozepínat v rozkroku. Miminko je tak možné pohodlněji přebalit, aniž bychom ho museli celé vysvlékat.

Výbavičku pro miminko je třeba před první použitím vyprat v nedráždivém a jemném pracím prostředku (např. Lovela), který je vhodný pro dětskou pokožku, aby se zabránilo jejímu podráždění. Při praní se nepoužívá aviváž, prádlo samo změkne až jej vyžehlíte.

 

Jsme KATKA obchod pro miminko i maminku

Usnadníme Vám přípravu na příchod nového člena rodiny i období jeho dalšího růstu a spokojeného vývoje. Pomůžeme Vám s pořízením kompletní výbavy, kterou pro nového člena rodiny budete potřebovat. Preferujeme především české výrobky a výrobky českých firem.

O společnosti

Naše kamenná prodejna

Plzeň, V Šipce 670/3

mapa Katka obchod pro miminko Plzeň
Kontakty
Logo
Obchod pro miminko i maminku
info@obchodpromiminko.cz
(Po - Pá, 9 - 17 hod.)
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz