OMLOUVÁME SE, V SOUČASNÉ DOBĚ PROBÍHÁ TECHNICKÁ ÚDRŽBA ESHOPU.
 1. Úvod
 2. Výbava
 3. Koupání

Výbava pro miminko - koupání, kosmetika a hygiena

Potřeby na koupání miminka

Miminka milují řád a každodenní činnosti pokud možno v naprosto stejnou dobu. Večerní koupání by mělo být nedílnou součástí večerního uspávacího rituálu každého miminka. Ať již to bude jen krátké opláchnutí žínkou nebo dlouhá koupel, časem se na tuto aktivitu bude miminko pořádně těšit.

Výbava pro novorozence | koupání

Výbava na koupání novorozence

Kosmetika pro miminko

 • dětský šampón nebo dětské mýdlo
 • dětský olejíček (Lipobase, mandlový nebo olivový olej, bambucké máslo)
 • jemný kartáček na vlásky
 • jemný hřebínek pro vlasatější miminka
 • vatové anatomické tyčinky
 • desinfekce na ošetření pupíku - ideální je Septonex ve spreji, postačí i 60% líh
 • Perlan nebo gáza
 • krém proti opruzeninám - Sudocrem, Bepanthen nebo Infadolan
 • krém proti slunci - min. UV 50
 • popřípadě ucelenou sadu v uzavíratelném pouzdře

Jak a v čem koupat miminko


Vanička pro miminko nebo koupací kyblík?

Je skutečností, že maminky se zpravidla dělí na ty, které výhradně vaničku a dále ty, které nedají dopustit na koupací kyblík. Vanička je velmi tradiční, doplníme-li jí o koupací lehátko, poskytuje slušný standard pro koupání miminka. V koupacím kyblíku miminko relaxuje v poloze pro něj příjemné připomínající mu známé nevelké prostředí maminčina bříška. Miminko je tak klidné, celé tělíčko má pod vodou v optimální teplotě a neprochladá. Zároveň je nadlehčováno vodou díky kónickému tvaru kyblíku může být dítě pohodlně opřené, aniž by sklouzávalo pod hladinu. Průhledný materiál umožňuje neustálou kontrolu miminka ze všech stran a vyšší sloupec vody zajišťuje pomalejší chladnutí než ve vaničce. Také spotřeba vody je menší než ve vaničce. Kyblík je menší, lehčí a skladnější než vanička a snadno se s ním i cestuje. Kdo nezkusil neuvěří. Koupání v kyblíku je i pro nedonošené děti velkou radostí nepřinášející stres a křik, který je mnohdy u této činnosti velmi obvyklý.

 

Jak velkou pořídit vaničku pro miminko?

Pokud Vám to prostorové podmínky vaší koupelny dovolí, rozhodně je vhodnější prostorná vanička. Tradiční česká vanička, se kterou budete určitě spokojeni, je dlouhá 70 cm u dna a 82 cm u horního okraje. Tento rozměr poskytuje dostatek prostoru pro koupání i s oblíbeným českým plátěným lehátkem, viz níže. Výhodou je vždy dno bez anatomického tvarovaná, které nepřekáží ani při koupání odrostlejších dětí. Pokud je okraj navíc tvarován tak, že tvoří odkládací plochu na žínku, houbu či šampon. Má-li vanička tvarovaný lem může být opatřen otvorem pro zavěšení při skladování, případně šikovný tatínek nějaký otvor pro zavěšení rychle vytvoří. Přes širokou nabídku vaniček různých tvarů, barev a provedení nejoblíbenější je stále časem osvědčená česká vanička.

 

Lehátko do vaničky, tzv. kojenecké koupací lehátko?

Dětské lehátko do vaničky, tedy tzv. kojenecké lehátko zn. Danihel, je tradiční léty osvědčený český výrobek, který je praktickým pomocníkem při koupání kojenců. Lehátko je konstrukčně řešeno jako kovový rám s plastovou podpěrou a potažené textilií s vyšší pevností. Tvar lehátka fixuje kojence v šikmé poloze s hlavou nad vodou. Rozměry jsou navrženy tak, aby lehátko bylo možné používat do 1 roku dítěte, kdy už začíná dítě sedět a lehátko přeroste.

Kojenecké lehátko do vaničky je praktickým pomocníkem při koupání novorozenců. Uvolní Vám ruce a zároveň fixuje dítě v poloze s hlavičkou nad vodou. Dítě položíte zadečkem do spodního obloučku, resp. o něco výše a ono si najde samo svou polohu. Záda a hlavu pokládejte s opatrností a Vaším jištěním dokud dítě zcela neleží. Lehátko lze dle velikosti miminka zpravidla používat až do věku 12 i více měsíců. Potah lehátka lze jednoduše sundat a vyprat, zpět na konstrukci je snadnější ho nasadit ještě mokrý. Taktéž je možné zakoupit i náhradní potah.

S tímto lehátkem, ani v žádném dalším případě nenechávejte miminko bez dozoru! Lehátko lze s výhodou používat pro kojence až do věku 12 i více měsíců.


 

Jsme KATKA obchod pro miminko i maminku

Usnadníme Vám přípravu na příchod nového člena rodiny i období jeho dalšího růstu a spokojeného vývoje. Pomůžeme Vám s pořízením kompletní výbavy, kterou pro nového člena rodiny budete potřebovat. Preferujeme především české výrobky a výrobky českých firem.

O společnosti

Naše kamenná prodejna

Plzeň, V Šipce 670/3

mapa Katka obchod pro miminko Plzeň
Kontakty
Logo
Obchod pro miminko i maminku
info@obchodpromiminko.cz
(Po - Pá, 9 - 17 hod.)
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz