1. Úvod
 2. Výbava
 3. Cestování

Výbava pro cestování s miminkem

Výbava na procházky, přesuny i delší cestování s miminkem

Každý přesun s miminkem bude zpočátku představovat takové malé stěhování národů, časem přijde rutina, která Vás i miminko bude bavit.

Výbavy pro novorozence | cestování

Výbava na přesun miminka

 • kočárek s hlubokou korbou, později golfky nebo jiná sportovní verze
 • autosedačka - při výběru je třeba dbát zejména na bezpečnost, autosedačka by měla být označena evropským atestem. Je vhodné pokud ji lze nasadit na podvozek kočárku
 • zimní či letní vak do autosedačky a deka na přikrytí,
 • na léto síťka proti hmyzu
 • do deště pláštěnka - zpravidla lze pořídit levnější univerzální typy, a to jak na autosedačku, tak korbičku či sportovní verzi
 • proti slunci pak slunečník nebo sluneční clona
 • pro nošení lze také použít šátek nebo nosící - baby vak
 • nezanedbatelným pomocníkem jsou také nosičky a pro starší děti krosničky

Výbava, která se při cestování hodí

 • pro delší letní i zimní cestování se vyplatí pořídit miminku bodýčko z funkčního materiálu, které lépe odvádí vlhkost a poskytuje dostatečný tepelný komfort miminka ... např. OUTLAST
 • nezbytnou výbavou je přebalovací taška ke kočárku
 • v zimě se hodí rukávník na madlo kočárku
 • termo obal na láhev udrží tekutinu v žádoucí teplotě
 • cestovní postýlka - pro nocování miminka mimo vlastní postýlku je skládací cestovní postýlka neocenitelným pomocníkem
 • praktickým pomocníkem jsou také dětské vysílačky nebo-li elektronické audio, ale i video chůvičky
 • nesmíme zapomenout ani na nějaké zavěšovací hračky na zabavení miminka, pro starší jsou pak vítaným rozptýlením různé kapsáře a hrací desky, které lze upevnit před vlastní autosedačku na sedadlo auta

V čem přepravovat miminko?


Cestujeme s miminkem autem

Pro bezpečné cestování autem je nezbytná, zákonem nařízená dětská autosedačka. Nejen, že jde o povinnost ze zákona, ale zejména kvalitní autosedačka chrání Vaše miminko při nenadálých situacích. Při jejím výběru je dobré se řídit bezpečnostními testy jednotlivých autosedaček. Mezi jedny z nejkvalitnějších patří značka Britax - Römer.

Autosedačku, resp. vajíčko pro děti od 0 do 9 kg (někdy až do 13 kg) budete potřebovat již na cestu z porodnice. Nemáte-li autosedačku zatím pořízenou, je mnohdy možné si ji i zapůjčit. Autosedačka pro nejmenší miminka se umisťuje zpravidla proti směru jízdy, aby při brždění bylo miminko celou plochou svého těla včetně hlavičky tlačeno do sedačky a nikoliv naopak.

Je-li autosedačka umístěna na sedadlo, které je vybaveno airbagem, je třeba z bezpečnostních důvodů tento airbag vypnout. Ideální je pak vozit dítě na zadních sedačkách, což je samozřejmě u miminek vhodnější, je-li s ním na zadním sedadle další osoba.

 

Kočárek s korbičkou, sporťák a golfky

Na delší procházky i nákupy je nejvhodnější přepravovat miminko v kočárku, ten tedy budete potřebovat nejméně 2 - 3 roky. Nabídka kočárků je v dnešní době nepřeberná, od velmi módních a velmi drahých až po ty úplně obyčejné. Při výběru kočárku, je třeba vedle designu myslet především na jeho praktické využití. Jak velký má spodní koš na nákup, nepřevrhne se mi když na jeho madlo pověsím těžší přebalovací tašku? Kočárek by měl být dobře odpružený a korbička by měla miminko dostatečně chránit zejména před přímým sluncem a ostatními povětrnostními vlivy.

Kočárek je také vhodné si před zakoupením vyzkoušet. Při jeho tlačení je důležité zachovat si správné držení těla, tedy rovná záda a ohnuté paže. Rukojeť by ideálně měla být v úrovni Vašeho pasu tak, abyste se nemuseli ohýbat, ale ani zvedat předloktí nad jeho vodorovnou úroveň. Mnoho kočárků také nabízí nastavitelnou výšku. Aby nedocházelo k nadměrnému zatěžování páteře, je dobré tlačit kočárek co nejblíže před sebou, tak trochu jakoby jste do něj strkali bříškem.

Sportovní verze kočárků, stejně tak jako golfky neposkytují dítěti velkou ochranu před nepřízní počasí a především neposkytuje dostatečnou oporu dětskému pohybovému aparátu. Tyto verze by měly používat děti až v době, kdy sami bezpečně sedí a nebude tak zatěžována jejich páteř, klouby ani svalstvo. Totéž platí pro kočárky za kola, které by neměli používat děti do jednoho roku věku.


 

Jsme KATKA obchod pro miminko i maminku

Usnadníme Vám přípravu na příchod nového člena rodiny i období jeho dalšího růstu a spokojeného vývoje. Pomůžeme Vám s pořízením kompletní výbavy, kterou pro nového člena rodiny budete potřebovat. Preferujeme především české výrobky a výrobky českých firem.

O společnosti

Naše kamenná prodejna

Plzeň, V Šipce 670/3

mapa Katka obchod pro miminko Plzeň
Kontakty
Logo
Obchod pro miminko i maminku
info@obchodpromiminko.cz
(Po - Pá, 9 - 17 hod.)
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz